AB’den koronavirüsle mücadele için yardım kampanyası

AB’den koronavirüsle mücadele için yardım kampanyası

Avrupa Birliği, Bill Gates Vakfı ile birlikte 7,5 milyar euroluk bir yardım kampanyası başlatmaya hazırlanıyor. Birliğin Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen, projeyi sosyal medya hesabından duyurdu.

Koronavirüs sürecindeki etkisiz rolü ve sorumluluk alamayışından ötürü eleştirilerin hedefi olan AB, salgınla mücadele konusunda 7,5 milyar euroluk bir yardım kampanyası başlatmaya hazırlanıyor.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, koronavirüsle mücadele kapsamında Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın da desteklediği kampanyayı sosyal medya hesabından duyurdu.

TELEVİZYONDA PARA TOPLANACAK

Kampanyaya ilişkin detaylar da gün yüzüne çıkıyor. Buna göre bir televizyon programı yapılarak uzun süreli bir yayın ile para toplanacak. Tüm yayın boyunca elde edilecek olan paranın Kovid-19 salgınını önleme, tedavi ve aşı çalışmaları için kullanılması hedefleniyor.

Cuma günü açıklama yapan von der Leyen koronavirüsle mücadeleye destek amacıyla 4 Mayıs Pazartesi günü düzenleyecekleri televizyon programında telefon ve internet üzerinden bağış toplanacağını ve dünyanın birçok farklı ülkesinden şirket yöneticileri, hayırseverler, sanatçılar ve vatandaşlardan kampanyaya destek beklediklerini açıkladı.

AŞI TEDAVİ VE ÖNLEME İÇİN KULLANILACAK

 

Toplanması hedeflenen 7,5 milyar euroluk meblağın 4 milyar eurosunun sadece aşı geliştirilmesine ayrılacağı, 2 milyar euro tedavi masrafları ve 1.5 milyar euronun da Covid-19 test sistemleri için harcanacağı bildirildi.Toplanması hedeflenen 7,5 milyar euroluk meblağın 4 milyar eurosunun sadece aşı geliştirilmesine ayrılacağı, 2 milyar euro tedavi masrafları ve 1.5 milyar euronun da Covid-19 test sistemleri için harcanacağı bildirildi.

KAMPANYAYA DESTEK

 

Kampanyaya Tottenham Hotspur’un teknik direktörü Jose Mourinho ve Yunan tenisçi Stefanos Tsitsipas şimdiden destek vereceklerini belirtirken, sosyal medyada #GlobalResponse (küresel cevap) etiketiyle internet kullanıcılarına da çağrıda bulunulacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro