Zahid Akman’dan Ömer Döngeloğlu ile ilgili yapılan asılsız paylaşımlar hakkında açıklama

Zahid Akman’dan Ömer Döngeloğlu ile ilgili yapılan asılsız paylaşımlar hakkında açıklama

Kanal7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman, merhum Ömer Döngeloğlu ve Kanal7 ile ilgili sosyal medyada ortaya atılan asılsız iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Kanal7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman, son günlerde merhum Ömer Döngeloğlu Hocamız ve Kanal 7’yle ilgili sosyal medyada asılsız iddialar ortaya atıldığını belirterek, iddiaları tümüyle yalanladı. Buna göre bir programında ‘İstanbul Sözleşmesine’ yaptığı eleştiriler sonucunda hocamızın programına son verildiği iddia edilmektedir. Bu iddia tamamen yalandır.  Kanal 7, Ömer Hocamızla 17 yıl kesintisiz program yapmıştır. Ekrana ilk defa Kanal 7‘de çıkmış, başka hiçbir kanalda da program yapmamıştır. Bu zaman zarfında kendisiyle hiçbir görüş ayrılığımız olmamıştır.

Ayrıca 10 aydan bu yana program yapmayan Hocamızla ilgili eleştirenler de dahil hiç kimse Kanal 7’yi arayarak ‘Hocamızın programı niye yayınlanmıyor?’ diye sormamıştır.

İDDİALAR TÜMÜYLE YALAN

Söz konusu paylaşımda geçen iddialar tümüyle yalandır. Öncelikle Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler programı 17 yıllık sürekli yayından sonra 2019 yılının Haziran ayında final yaparak yaz sezonuna girmiştir. Yeni dönemde başka isimlerle başka dini programların yapılacağı kendine bildirilmiş ve merhum hocamız bunu anlayışla karşılayarak karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde süreç devam ettirilmiştir. Ömer Döngeloğlu hocamız kurumumuzla ilişkisini her zaman sürdürmüş, her vesile ile ekranlarımızda yer almış ve hatta vefatından 15 gün önce Kanal 7 Medya Grubu’na ait dijital mecralardan ve sosyal medya hesaplarından yapılan canlı yayınlara konuk olarak sevenleriyle sohbet etmiştir. Kanal 7 Medya Grubu, her mecrasından Ömer Döngeloğlu’nun engin bilgi ve birikiminden her fırsatta istifade etmiş ve sevenleri ile buluşturmuştur.

ZEKERİYA KARAMAN ve ZAHİD AKMAN MESAJLARI PAYLAŞTI

Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Kanal 7 Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman, bu iddiaların gerçek dışı olduğunu ispat sadedinde Ömer Döngeloğlu ile gerçekleşen mesajlaşmaları da paylaşarak, iddiaları kesin bir dille yalanlamışlardır.

Zekeriya Karaman, 7 Nisan’da Ömer Döngeloğlu ile Berat Kandili vesilesiyle karşılıklı iyi dileklerini ilettiği mesajı, Zahid Akman ise 1 Ağustos 2019 tarihli mesajda Ömer Döngeloğlu’yla karşılıklı iyi dileklerini ilettikleri, birbirleriyle helalleştikleri ve dostluklarının daimi olduğu mesajlaşmaları paylaştılar.

Bu süreçte Ömer Döngeloğlu, defalarca Kanal 7’ye gelmiş Yönetim Kurulu ve  ilgili kişilerle görüşmüştür. Vefatı öncesi, en son hastanedeyken telefonla kendisiyle görüşülmüştür.  Kanal 7 Yönetimi ile Ömer Döngeloğlu arasında irtibatın, program sonrasında da devam ettiği açıkça görülmektedir.

Hocamız Ömer Döngeloğlu’nun acılı ailesini ve biz kederli dostlarını üzen asılsız paylaşımlara itibar edilmemesini temenni eder, bu vesile ile Rabb’mizden hocamıza rahmet dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro