YÖK’ten 207 rektörle ‘Koronavirüs’ toplantısı

YÖK’ten 207 rektörle ‘Koronavirüs’ toplantısı

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından eğitime ara verilip verilmeyeceği merak ediliyor. Bu konuda ilk hamle üniversitelerden geldi. Öte yandan YÖK, üniversite rektörleriyle değerlendirme toplantısı yapacak.

YÖK yetkililerinden alınan bilgiye göre, bugün saat 18.00’de YÖK’te “koronavirüs” gündemiyle bir toplantı gerçekleştirilecek. Toplantıda, Kovid-19’a yönelik üniversitelerde şimdiye kadar alınan ve alınması gereken bütün ek tedbirler görüşülecek.

Öğrenci sayısı ve yabancı uyruklu öğrenci sayısı yüksek olan bazı üniversitelerin rektörlerinin katılacağı toplantıya, ayrıca alanında uzman olan sınırlı sayıda akademisyen de davet edildi.

Toplantıda ele alınacak konular arasında, yurt dışı ziyaret öyküsü bulunan ve planlayan akademisyenlerin durumu, akademik amaçlı gerçekleştirilen kongre, panel, toplantı gibi seyahat programları, üniversitelerde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin durumu, değişim programları kapsamında yurt dışında bulunan Türk öğrenciler ve bu program sonrasında ülkeye dönenlerin intibakları yer alıyor. 

Toplantıya, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın da katılması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN