Putin’den korkutan sözler! Koronavirüste ikinci dalga için tarih verdi

Putin’den korkutan sözler! Koronavirüste ikinci dalga için tarih verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip koronavirüsün Ekim-Kasım aylarında ikinci dalga olarak etkisini artıracağını söyledi. Rusya Devlet Başkanı Putin, Kovİd-19 salgınında ekim-kasım aylarında “ikinci dalga” yaşanması ihtimali olduğunu söyledi. Rus lider, salgınla mücadelenin aynı kararlılıkla sürdürülmesini istedi. Bu arada Rusya’da koronavirüs vakalarında, daha önce tahmin edildiği gibi “zirve noktasına çıkıldığı” bildirildi. Bu açıklamayı Rusya […]

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip koronavirüsün Ekim-Kasım aylarında ikinci dalga olarak etkisini artıracağını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kovİd-19 salgınında ekim-kasım aylarında “ikinci dalga” yaşanması ihtimali olduğunu söyledi. Rus lider, salgınla mücadelenin aynı kararlılıkla sürdürülmesini istedi.

Foto - Bu arada Rusya’da koronavirüs vakalarında, daha önce tahmin edildiği gibi “zirve noktasına çıkıldığı” bildirildi. Bu açıklamayı Rusya Halk Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Rospotrebnadzor'un başkanı Anna Popova yaptı.

Bu arada Rusya’da koronavirüs vakalarında, daha önce tahmin edildiği gibi “zirve noktasına çıkıldığı” bildirildi. Bu açıklamayı Rusya Halk Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Rospotrebnadzor’un başkanı Anna Popova yaptı.

Foto - Başkan Putin ile online görüşme yapan ve son gelişmeleri aktaran Popova, Rusya’nın “vaka sayısında platoya çıktığını ve durumun stabil olduğunu” söyledi.

Başkan Putin ile online görüşme yapan ve son gelişmeleri aktaran Popova, Rusya’nın “vaka sayısında platoya çıktığını ve durumun stabil olduğunu” söyledi.

Foto - Popova şu anki durumda ve yakın gelecek vaka sayısının azalması durumunda da alınan önlemlerin titilzikle sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

Popova şu anki durumda ve yakın gelecek vaka sayısının azalması durumunda da alınan önlemlerin titilzikle sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

Foto - Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova da, mayıs ayında Rusya’da koronavirüs yüzünden ölü sayısında ciddi artış beklendiğini hatırlattı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova da, mayıs ayında Rusya’da koronavirüs yüzünden ölü sayısında ciddi artış beklendiğini hatırlattı. #6

Foto - Putin’e bilgi veren Golikova, şu an her bir kritik hastanın hayatını kurtarmak için mücadele ettiklerini, hem pandemi hem de diğer kronik hastalıklar nedeniyle bunun her zaman mümkün olmadığını vurguladı.

Putin’e bilgi veren Golikova, şu an her bir kritik hastanın hayatını kurtarmak için mücadele ettiklerini, hem pandemi hem de diğer kronik hastalıklar nedeniyle bunun her zaman mümkün olmadığını vurguladı.

Bu arada topantıda Rus yetkililer, Putin’e ülkede hayatın normale dönüş tarihi ile ilgili tahminlerini de aktardıldar. Yaygın görüş, haziran ayının ilk yarısında ülkenin büyük bölümünde “normale dönülebileceği” yönünde. #8

Foto - Öte yandan Sputnik'in aktardığına göre, Rusya'da yeni tip koronavirüs salgınında yaşanan son gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda konuşan Putin,

Öte yandan Sputnik’in aktardığına göre, Rusya’da yeni tip koronavirüs salgınında yaşanan son gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda konuşan Putin, “Elde edilen nesnel bilgilere, uzmanların değerlendirmelerine göre durum, genel itibarıyla stabil hale geliyor. Salgının ilk görüldüğü Moskova’da ve Rusya’nın diğer birçok bölgesinde günlük yeni vaka sayılarında kademeli olarak azalma başladı” dedi.

Geçen hafta Rusya’da yeni vaka sayısındaki artışın yüzde 5.9 olarak kaydedildiğine ve bu hafta bu oranın yüzde 3.5’e düştüğüne dikkat çeken Putin, şu ifadeleri kullandı:

“Bu azalmanın test sayısının sürekli ve önemli ölçüde arttığı dönemde gerçekleşmesi son derece önemli. Daha önce dediğim gibi, test sayısının artması hastalık tanısını erken evrelerde koymayı, hastalığın ağırlaşmasını önlemeyi ve enfeksiyonun yayılması önüne set çekmeyi mümkün kılıyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN