Manisa’da peş peşe depremler!

Manisa’da peş peşe depremler!

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan şiddetli depremin ardından Manisa’da artçılar devam ediyor. Gece 4,6 şiddetinde deprem olurken, saat 09:26 ise 4 büyüklüğünde yeni bir deprem daha meydana geldi.

Merkez üssü Akhisar İlçesi’nde saat 03.23’te Richter ölçeğine göre 4.6 büyüklüğünde meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, 4.6’lık depremin derinliği 5.8 kilometre olarak ölçüldü. Depremin ilçe merkezinde kuvvetli şekilde hissedildiği öğrenilirken, henüz can ya da mal kaybı yaşanıp yaşanmadığı açıklanmadı. Öte yandan deprem Manisa merkez ve çevre ilçelerde de hissedildiği öğrenildi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) ise depremin merkez üssünü Akhisar’ın Gökçeahmet Köyü, büyüklüğünü 4.7, derinliğini ise 12.6 kilometre olarak açıkladı.

ARTIÇI SARSINTILAR DEVAM EDİYOR

Akhisar’daki 4.6’lık depremin ardından ilçede AFAD’a verilerinde göre, 2.5, 2.6 ve 3.1 büyüklüğünde üç artçı sarsıntı daha gerçekleşti.

KIRKAĞAÇ DA SALLLANDI

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde ise saat 06.25’te 4,0 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem, yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN