Kılıçdaroğlu, tam bir Hitler propagandası yapıyor

Kılıçdaroğlu, tam bir Hitler propagandası yapıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret ederek, “Tam bir Hitler propagandası yapıyor. Buna bizim milletimiz bugüne kadar fırsat vermedi, bundan sonra da fırsat vermez” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan bir videoda yer alan çöpten ekmek toplayan bir kişinin dolandırıcı çıkmasıyla ilgili İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yöneticilerinde fakirlik ve yoksulluk üzerinden sürekli yalan edebiyatı yapma kültürü oluştuğunu bildiren Dağ, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’nda ve yöneticilerinde yalan bir çağlayan şelale haline geldi. Fakirlik üzerinden, yoksulluk üzerinden sürekli yalan edebiyatı yapma kültürü oluştu. Daha önceden de bunları gördük; 2019 yılında yine bir grup toplantısında bir kadının çöpten ekmek topladığını, Sayın Kılıçdaroğlu paylaşmıştı. Yine geçtiğimiz Aralık ayında da benzer şekilde bir fotoğraf paylaşmıştı. Bu paylaştığı fotoğrafların yalan olduğu, ekmek toplayanların aslında hayvanlar için ekmek topladığını iki ayrı olayda ifade ettikleri ve Kılıçdaroğlu’na dava açtıklarını biliyoruz” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde aynı şekilde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kendi sosyal medya hesabından lüks bir semtte çöpten topladığı ekmeğin küflerini ayıklayan bir kadının fotoğrafını paylaştığını kaydeden Dağ, “Daha sonra yapılan araştırmada bu kadının o ekmekleri kendini acındırmak ve kamufle etmek için yaptığı ortaya çıktı. Burada, Kılıçdaroğlu birileri tarafından yanıltılmış mıdır? Hayır. Kılıçdaroğlu’nun uzun zamandır yapmış olduğu propagandaya baktığımız zaman, Kılıçdaroğlu aldatılmamıştır, milleti aldatmıştır, milleti dolandırmıştır” ifadelerini kullandı.

“TAM BİR HİTLER PROPAGANDASI YAPIYOR”

Kılıçdaroğlu’nun siyasi bir dolandırıcı ve yalancı olduğunu vurgulayan Dağ, “Bunu biz tarihten de görüyoruz. Tarihte çok net, Hitler zamanında muhalefette bulunduğunda iki şeye başvurdu. Birincisi yalan ve sürekli aynı yalanı tekrar etmek, baktığımız zaman aynı şekilde yıllardır devam eden bir yalan zinciri söz konusu ve bu yalan zincirinde son halkayı yaşıyoruz, bundan sonrada yaşamaya devam edeceğiz. İkincisi de sistemi kilitlemeye çalışmak; Kılıçdaroğlu sürekli hakaretlerle, ‘sözde Cumhurbaşkanı’ laflarıyla, sürekli Cumhurbaşkanımıza, partimize, parti mensuplarımıza, öğretmenlere, çiftçilere hakaretle sistemi kilitlemeye çalışıyor. Tam bir Hitler propagandası yapıyor. Buna bizim milletimiz bugüne kadar fırsat vermedi, bundan sonra da fırsat vermez” dedi.

“ONLARIN YALANLARININ BELGELERİNİ ORTAYA ÇIKARMAK İÇİN ÇABA VERİRKEN, ONLAR BİR YALAN DAHA ORTAYA ATIYORLAR”

Bir yalancının karşısındaki en zor işin ahlaklı olmak olduğuna vurgu yapan Dağ, “Biz, ahlaklı, erdemli siyaset yaparak bu yalancıların karşısında, zaman zaman belki de anlık cevaplar vermekte zorlanıyoruz. Çünkü ahlaki davranmaya çalışıyoruz. Onların yalanlarının belgelerini ortaya çıkarmak için çaba verirken, onlar bir yalan daha ortaya atıyorlar” diyerek, CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın sosyal medya hesabı üzerinden, Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bir vatandaşın çöpten bir şeyler toplarken ki görüntüsünü paylaşmasına değindikten sonra şunları kaydetti:

“Daha üzücü olan şey şu, bu yalan ortaya çıktığı zaman insanın yüzünün kızarması lazım. AK Parti müntesibi siyaset yapan her bir kardeşimiz, yanlış bir bilgi verdiğinde o yanlış bilgi biri tarafından, ‘bak bu böyle değil, doğrusu şu’ şeklinde söylendiğinde bizim yüzümüz kızarır. Ama karşıda yüzü kızaran bir Genel Başkan yok. Biz, Türk siyaseti açısından buna üzülüyoruz.”

KAYNAK: İHA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN