İYİ Parti Meclis Üyesi Basri Ersan Kırbaş ‘başka seçenek bırakmadılar’ diyerek istifa etti

İYİ Parti Meclis Üyesi Basri Ersan Kırbaş ‘başka seçenek bırakmadılar’ diyerek istifa etti

İYİ Parti’de istifa depremi yaşandı. Balıkesir’in Bandırma ilçesinde İYİ Parti Meclis Üyesi Basri Ersan Kırbaş, ”İstifa etmekten başka bir seçenek bırakılmamıştır” diyerek partisinden istifa ettiğini açıkladı. Bandırma’da yerel seçimlerde İYİ Parti’den Bandırma Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilen Basri Ersan Kırbaş, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Kırbaş yaptığı yazılı açıklamada, […]

İYİ Parti’de istifa depremi yaşandı. Balıkesir’in Bandırma ilçesinde İYİ Parti Meclis Üyesi Basri Ersan Kırbaş, ”İstifa etmekten başka bir seçenek bırakılmamıştır” diyerek partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Bandırma’da yerel seçimlerde İYİ Parti’den Bandırma Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilen Basri Ersan Kırbaş, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Kırbaş yaptığı yazılı açıklamada, “Son dönemlerde parti içinde yaşanan ve planlı olarak şahsıma yapılmaya çalışılan itibarsızlaştırma ve ötekileştirme çalışmaları İYİ Parti eski Milletvekili İsmail Ok’un istifasının ardından yapmış olduğum açıklamanın ardından iyiden iyiye artmıştır. Her fırsatta parti içi demokrasiyi içine sindirmiş bir yönetim olmakla övünen ilçe teşkilatımız, aynı fikir ve düşünceleri kabul etmememiz nedeniyle 8 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilen ilçe kongresinin ardından oluşturulan yönetim kurulu tarafından bizleri tamamen yok saymaya başladı. Kongre sonrasında yeni yönetime hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak amacı ile istemiş olduğumuz randevuya çeşitli bahaneler ile geri dönüş bile yapılmadı. Ülkemizin içinde bulunduğu Pandemi sürecinde ilçe teşkilatımızın hiçbir şekilde halkımızın ihtiyaçları için bir şeyler yapmamış olmasına rağmen çok yoğun ve hassas bir ortamda partimi yıpratmamak ve yaşanan sorunların diyalog ile çözülebileceği inancı ile il yönetimi ile sürekli irtibat halinde kalarak süreci izlemeye devam ettim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN