Bakan Albayrak: Ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlar için de maaş desteği başlatılacak

Bakan Albayrak: Ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlar için de maaş desteği başlatılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlar için de maaş desteği başlatılacağını söyledi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Dar gelirli 2,1 milyon aileye sağlanan 1000 lira nakdi yardımı yeni 2,3 milyon aileyle birlikte toplamda 4,4 milyon aileye vereceğiz.” dedi. Albayrak, “5 bin liranın altında geliri olanlara verilecek temel ihtiyaç desteğine 3,7 […]

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlar için de maaş desteği başlatılacağını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Dar gelirli 2,1 milyon aileye sağlanan 1000 lira nakdi yardımı yeni 2,3 milyon aileyle birlikte toplamda 4,4 milyon aileye vereceğiz.” dedi.

Albayrak, “5 bin liranın altında geliri olanlara verilecek temel ihtiyaç desteğine 3,7 milyon kişi başvurdu, ödemesi bu hafta başlayacak.” diye konuştu.

Bakan Albayrak, ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlar için de maaş desteği başlatılacağını söyledi.

“Pazartesi gün sonu itibarıyla yaklaşık 23 bin firmaya kredileri tahsis edildi. 2,8 milyar liralık finansman KOBİ’lerin hesaplarına geçti.” diyen Albayrak, “Salgının ekonomiye etkileri olacaksa burada ekonomiyi ve piyasaları salgından koruyacak mücadelede özel bankaları da görmek arzusundayız.” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN