AK Partili Murat Köse’den ‘yardım engeli’ iddialarına cevap

AK Partili Murat Köse’den ‘yardım engeli’ iddialarına cevap

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplantısında AK Parti ve MHP grubu esnafa ve dar gelirliye yardım edilmesi için 100 milyon lira krediye onay verdi. ABB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse,

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yapılan ve yapılacak çalışmalarla esnafa verilecek destek ele alındı. AK Parti  ve MHP Grubu Ankaralı esnafa ve dar gelirliye yardım edilmesi için 100 milyon lira krediye onay verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse ve MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan’ın geçen ay olağanüstü toplantı için Belediye Başkanlığına verdiği dilekçe kabul edilmişti.

Bugün yapılan olağanüstü meclis toplantısında AK Parti ve MHP Grubunun oylarıyla esnafa 100 milyonluk destek talebi kabul edildi. Toplantıda ayrıca itfaiye alt yapısının eski olması, can ve mal kaybının önüne geçilememesi nedeniyle bu kuruma 50 milyonluk ilave bir kaynak verilmesi kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ak Parti Grup Başkanvekili Murat Köse Ankaralıya her türlü yardım helal olsun dedi. Ankara Büyükşehir Belediyesinin mazeret üretmemesi gerektiğini söyleyen Köse, “Alın size destek. Ankaralının sorunlarına çözüm” dedi. Köse ayrıca “Onlar itfaiye için 40 milyon istediler biz 50 milyon verdik. Kimse mazeret üretmesin. Herkes işini yapsın” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN