14 yaşındaki kızıyla sokağa çıkan anneden polise şoke eden tepki

14 yaşındaki kızıyla sokağa çıkan anneden polise şoke eden tepki

Kahramanmaraş’ta corona virüsü tedbirleri kapsamında alınan 20 yaş ve altı sokağa çıkma yasağına uymayarak, 14 yaşındaki kızıyla dışarı çıkan anne, kendisine müdahale eden polislere, “Gezeceğim, gördüğünüz yerde ceza da yazabilirsiniz” diye tepki gösterdi. Basın mensuplarını da tehdit etti: Bunu haberlerde de göreyim, bakın neler oluyor? Sıkıysa bunu haber olarak çıkartın… Kahramanmaraş’ta polis ekiplerinin corona virüsü […]

Kahramanmaraş’ta corona virüsü tedbirleri kapsamında alınan 20 yaş ve altı sokağa çıkma yasağına uymayarak, 14 yaşındaki kızıyla dışarı çıkan anne, kendisine müdahale eden polislere, “Gezeceğim, gördüğünüz yerde ceza da yazabilirsiniz” diye tepki gösterdi. Basın mensuplarını da tehdit etti: Bunu haberlerde de göreyim, bakın neler oluyor? Sıkıysa bunu haber olarak çıkartın…

Kahramanmaraş’ta polis ekiplerinin corona virüsü tedbirleri kapsamında yaptığı denetimler devam ediyor.  Vatandaşları sosyal mesafeye uymaları konusunda uyaran polis, sokağa çıkmaları yasak olan 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üzeri olanları belirlemek için kimlik kontrolü yaptı.

KİMLİK GÖSTERMEMEK İÇİN DİRENDİ

Denetimlerin yapıldığı noktalardan biri olan Trabzon Bulvarı’nda ise 14 yaşındaki kızıyla dışarı çıkan N.E., uzun süre polise kimlik vermemek için direndi. Ceza yazılacağını anlayınca da “Corona mıdır nedir, para soymak için yapılan bir uygulama bu. Devlet sokağa çıkma yasağı veriyorsa çocukların kitaplarını da eve gönderecek” dedi.

14 yaşındaki kızıyla sokağa çıkan anneden polise şoke eden tepki

Anne N.E., polislerin, “Evinizin yakınında kitapçı yok muydu?” sorusu üzerine de olmadığını söyledi. (FOTO: DHA)

PARA CEZASI KESİLDİ

N.E.’ye Kabahatler Kanunu’na göre 392 lira para cezası kesildi. Polis memurunun ceza makbuzunu hazırladığı sırada N.E. polisler ile kendisini görüntüleyen gazetecilere, tepki göstererek, “Ben gezeceğim, gördüğünüz yerde ceza da yazabilirsiniz. Bunu haberlerde de göreyim, bakın neler oluyor? Sıkıysa bunu haber olarak çıkartın” dedi. (DHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN